Grzybica

 Grzyb Trichophyton, powodujący grzybicę stóp jest powszechnie spotykany. Infekuje, jeśli warunki są odpowiednie – wymaga ciepłego i wilgotnego środowiska, na przykład wnętrza buta. Grzybica stóp najczęściej rozwija się między palcami. Zwykle powoduje pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie oraz pęcherze. U niektórych osób powoduje również łuszczenie się skóry. W przypadku grzybicy stopy może ona rozprzestrzeniać się na dłonie, pachwinę i całe ciało.

Infekcje grzybicze stóp są zaraźliwe i mogą być przenoszone na osoby chodzące boso po zainfekowanych podłogach. Najczęściej występuje na basenach basenów i wspólnych prysznicach – te miejsca są zazwyczaj wilgotne i ciepłe.
.

.
Jeśli pacjent drapie dotknięty obszar i dotyka innych części ciała, infekcja może się rozprzestrzeniać. Ważne jest, aby leczyć grzybicę, gdy tylko pojawią się objawy. Po dotknięciu zainfekowanego obszaru należy dokładne umyć ręce mydłem i ciepłą wodą.

Osoby z osłabionym układem odpornościowym lub cukrzycą, gdy tylko rozwinie się grzybica stóp powinny skontaktować się z lekarzem.

Podobnie jest w wypadku grzybicy paznokci. Często występuje wspólnie z wrastającym paznokciem. Zanim pojawi się prawdziwy kłopot zastosuj olejek Tea Tree. Kilka kropli rozsmaruj na stopie i paznokciach. Powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie. Możesz bezpiecznie stosować ten olejek na skórę i bolesne miejsce gdzie wrasta paznokieć..

.
Grzybica stóp i paznokci jest bardzo uciążliwa, a w dodatku zaraźliwa. Jeśli masz grzybicę stóp, to niemal na 100% grzyb zainfekował Twój obuwie. Jeśli buty i pantofle nadają się do prania, to zrób to jak najprędzej, a po ich całkowitym wyschnięciu każdego dnia wkrapiaj do butów po 2 krople olejku Tea Tree. Zapewni Ci to nie tylko ładny zapach, likwidację brzydkiego zapachu, zwłaszcza u młodzieży, ale również komfort związany z pozbyciem się problemu grzybiczego.